Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jałowiec' Blue Arrow'

Na stanie: 1985 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
30 - 40 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Jałowiec' Blue Arrow'

W naszych ogrodach jałowce są bardzo rozpowszechnione, ponieważ szybko przekonaliśmy się do ich dekoracyjnego charakteru.

Jałowiec jest rośliną iglastą, która przynależy do rodziny cyprysowatych. Roślina pochodzi z Europy Środkowej. Są to odporne na mróz zimozielone drzewa i krzewy iglaste o różnorodnych pokrojach i formach barwnych. nie są trudne w uprawie, więc wspaniale nadają się dla początkujących w sztuce ogrodniczej.

Jedną z ciekawszych odmian wartą uwagi jest  Blue Arrow. Odmiana o regularnym, bardzo wąskim, strzelistym pokroju; wszystkie pędy zwarto ułożone, skierowane pionowo ku górze, pokryte stalowoniebieskimi łuskami, w mniejszym stopniu igłami.  Po 10 latach wzrostu może osiągnąć do 3 m wysokości, zależnie od warunków, przy średnicy ok. 0,5 m

Odmiana polecana do różnych kompozycji roślinnych, w których będzie stanowić silny akcent ze względu na pokrój oraz barwę. Nadaje się do niewielkich ogrodów, na wrzosowiska, do ogrodów skalnych, a także na niestrzyżone szpalery.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Najlepsze są gleby lekkie, piaszczyste i suche. Stanowisko dobrze nasłonecznione, lekkie zacienienie znoszą niektóre odmiany.  Wytrzymała na susze, mrozy i miejskie zanieczyszczenia. 

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Jałowiec' Blue Arrow'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: