Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Krzewuszka cudowna 'Monet' PBR

10.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 267 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Krzewuszka cudowna 'Monet' PBR

Krzewuszka to krzew pochodzący z Dalekiego Wschodu, naturalnie rosnący w północnych Chinach, na Półwyspie Koreańskim i w Japonii, ceniony ze względu na atrakcyjne kwitnienie. 

Krzewuszka cudowna Monet ‘Verweig’ PBR jest jedną nowszych odmian. Krzew charakteryzuje się zwartym i gęstym pokrojem oraz bardzo wolnym tempem wzrostu, osiągając zaledwie około 50 cm wysokości.

Odmiana wyróżnia się  są wielobarwnymi,  liśćm  w kolorze zielono-różowo-kremowe. Najmłodsze liście mają ciemnozielony lub brązowawy środek i różowe, czasami wpadające w purpurę szerokie, nieregularne obrzeżenie, które z czasem jaśnieje, przybierając odcienie kremu i bieli.

W czerwcu i lipcu na krzewach pojawiają się nieliczne, jasnoróżowe kwiaty, mało wyróżniające się na tle kolorowych liści. 

Odmiana polecana do uprawy w ogrodach przydomowych. Najlepiej prezentuje się sadzona po kilka sztuk w grupach lub pojedynczo w kompozycjach z niskimi krzewami i bylinami. Nadaje się do sadzenia na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych i w pojemnikach.  

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Krzewuszka to krzew łatwy w uprawie o niedużych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie jednak w podłożach przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych o średniej zawartości składników pokarmowych. 

Preferuje stanowiska słoneczne gdzie zdecydowanie bujniej kwitnie, ale znosi także półcień. 

Co kilka lat warto wykonać cięcie prześwietlające i odmłodzić roślinę usuwając stare pędy. Cięcie wykonuje się po przekwitnięciu. 

Krzewuszka dość dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, więc nadaje się również od ogrodów miejskich na terenach uprzemysłowionych. 

Zimą w pierwszym roku po posadzeniu  krzew warto na wszelki wypadek okryć. 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Krzewuszka cudowna 'Monet' PBR

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: