Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Pieris japoński 'Mountain Fire'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Pieris japoński 'Mountain Fire'

Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina. Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie: barwa liści zmienia się na wiosnę i to z czerwonej na zieloną.  

Pieris japoński 'Moutain Fire' to oryginalny, zimozielony krzew z rodziny wrzosowatych. Odmianę charakteryzuje zwarty pokrój i powolny wzrost. Dorasta w naszych warunkach do około 1 m wysokości i podobnej szerokości.

Na szczególna uwagę zasługują liście tej odmiany, które są wąskie, lancetowate, ciemnozielone, błyszczące. Młode liście wiosną intensywnie czerwone lub jaskrawoczerwone.

Wiosną krzewy te są naprawdę bardzo urokliwe. Na dwuletnich pędach pojawiają się białe i dzwonkowate kwiaty, wyglądem trochę przypominające konwalie. Po przekwitnięciu dobrze jest obciąć zwiędłe kwiatostany. Pozwala to na wzmocnienie i lepsze rozrastanie się rośliny.

Dobrze prezentują się pod wyższymi i szybciej rosnącymi krzewami, do obsadzania zacienionych miejsc. Stosuje się też pierisy jako uzupełnienie wrzosowiska, w kompozycjach z kalmiami, różanecznikami. Mogą też rosnąć w pobliżu zbiorników wodnych. Roślina do ogrodów w stylu japońskim lub naturalistycznych. Może być też sadzona na skalniakach pod warunkiem, że będziemy pamiętać o specyficznych wymaganiach pierisów. Doskonale sprawdza się sadzona również w donicach.

 

WYMAGANIA

Pieris japoński lubi lekko kwaśne, umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne gleby. Jeżeli nie wiemy jakie mamy podłoże 

najlepiej jest do  ziemi ogrodowej dodać kwaśnego torfu i kory (po 1 części ziemi, torfu i kory), dokładnie wymieszać i w tak przygotowaną mieszankę sadzić pierisy. Wokół posadzonych roślin należy rozłożyć ściółkę z kory.

Preferuje stanowiska cieniste lub półcieniste do cienistego. Dobrze rośnie również na stanowisku słonecznych, na którym liście ładniej się wybarwiają oraz lepiej kwitnie, ale w takim miejscu szybciej wysusza się podłoże. Narażony będzie również na duże wahania temperatur późną zimą i wczesną wiosną.

Różne źródła podają, że wytrzymuje on spadki temperatur do ponad –20C. Jednakże młode rośliny szczególnie jeśli nie ma śniegu lepiej jest okryć agrowłókniną gdy temperatura ma spaść poniżej –15 stopni podczas ich pierwszej zimy w gruncie.

Ściółkowanie korą sosnową zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z gleby latem, natomiast zimą zabezpiecza system korzeniowy przed przemarznięciem oraz wysuszeniem.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Pieris japoński 'Mountain Fire'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: